top of page

מתי כדאי לצאת לקרוז והיכן בעולם ???

מחפשים חבילת שייט ? צרו קשר ואחזור אליכם בהקדם

פנייתך התקבלה בהצלחה. אחזור אליך בהקדם האפשרי

DSC_0186.jpg
DSC_0019.jpg

להלן רשימה מרוכזת לאזורים בעולם והתאריכים המומלצים לבילוי בקרוז:

Alaska: June – August – אלסקה יוני עד אוגוסט.

Asia: November – March – אסיה נובמבר עד מרץ

Australia: Late November – March – אוסטרליה סוף נובמבר עד מרץ

Bermuda: June – August ברמודה יוני עד אוגוסט

Canada/New England: September and October קנדה וניו- אינגלנד ספטמבר ואוקטובר

Caribbean: December Through Mid-April האיים הקריביים מדצמבר עד אמצע אפריל

Europe: April - June, September – October אירופה אפריל עד יוני וספטמבר עד אוקטובר

Europe Rivers: May – September נרות אירופה ממאי עד ספטמבר

Hawaii: Late December – April הוואי – סוף דצמבר עד אפריל

Mexican Riviera: February Through Mid-April הריוויירה במקסיקו פברואר עד אמצע אפריל

South America: November – March דרום אמריקה נובמבר עד מרץ.

Tahiti/South Pacific: May – October טאהיטי ודרום פסיפיק מאי עד אוקטובר

20181128_161406_HDR.jpg
20190720_175317.jpg

הסבר:

אלסקה עונת השייט קצרה מאוד; אוניות הקרוז משייטות במימיה הצפוניים רק בין מאי לספטמבר. חודשי יוני עד אוגוסט מציעים את מזג האוויר החם ביותר (10 עד 21 מעלות צלזיוס) במצב קר זה ולכן הם התקופות הטובות והפופולריות ביותר לשייט. בחודשים מאי וספטמבר יש כבר קצת יותר צינה באוויר (טמפ גבוהה 10-15.5), אבל תמצאו גם את המחירים הטובים ביותר. חודש מאי באלסקה הוא החודש הכי יבש בעונת השייט באלסקה, כך שפחות סביר שירד גשם בסיורים שלכם.

אסיה חודשי הקיץ של יוני ויולי מביאים את הגשם לכן התקופה הטובה ביותר לשייט מבחינת מזג האוויר היא נובמבר עד מרץ.

אוסטרליה עונת השיא של אוסטרליה היא בסוף נובמבר עד מרץ כאשר מסוף דצמבר לסוף ינואר הוא הזמן הכי מבוקש ופקוק אך התנאים כמעט מושלמים בסידני, אדלייד ופרת'. אך יש לקחת בחשבון כי בצפון מזרח קווניסלנד בנמלים כמו בריסביין וקיירנס שם מזג האוויר הוא סובטרופי ולכן יכולים להיווצר טייפונים.

האקלים של אוסטרליה משתנה מאוד, טמפרטורות החורף לעיתים רחוקות - קיצוניות, ההפלגות בשונית Australia's Great Barrier Reef  זמינות כל השנה, אך שימו לב כי יוני – אוגוסט הם חודשים גשומים.

ברמודה אפשר להפליג מאפריל עד אמצע נובמבר, התקופה העמוסה היא במהלך חודשי הקיץ (יוני עד אוגוסט), לכן הקרוזים יותר יקרים, יציאות לקרוזים באביב ובסתיו (אפריל עד תחילת יוני וספטמבר עד נובמבר) יהיו זולים יותר. מאי הוא חודש טוב להפלגות. ברמודה אומנם פחות מושפעת מהוריקנים מאשר שכנותיה הקריביות. חודש אוקטובר נוטה להיות החודש הגשום ביותר. יש לשים לב לעונת ההוריקן שהיא בין סוף אוגוסט לאוקטובר.

קנדה / ניו אינגלנד הפלגות לקנדה ולניו אינגלנד יוצאות ממאי עד אוקטובר החל מסוף יוני ועד תחילת ספטמבר יש סיכוי טוב יותר למזג אוויר חם. אם הינכם מעוניינים בהפלגה בסתיו על מנת ליהנות מהשלכת התקופה הנכונה היא מסוף ספטמבר עד אמצע אוקטובר.

איים הקריביים אפשרי כל השנה, אך הזמן הטוב ביותר הפליג מדצמבר עד אפריל כי הם החודשים הכי יבשים גם באיים. התקופה הזולה היא בדרך כלל בסוף הקיץ ובסתיו בגלל עונת ההוריקנים. המוני ילדים יהיו על האניות החל מסוף יוני עד אוגוסט או במהלך חופשות בתי הספר .(סוף דצמבר/תחילת ינואר, מרץ / אמצע אפריל).

אירופה: עונת השייט בים התיכון נמשכת מאפריל עד נובמבר, כאשר אפשר למצוא קרוזים בודדים גם במהלך החורף. מרץ ונובמבר יכולים להיות גשומים וקרים. אך אפשר בתקופה זו למצוא קרוזים באיים היווניים ובאיים הקנריים.. מרבית התיירים מגיעים לאירופה בקיץ. בסוף האביב ובתחילת הסתיו טמפרטורות נעימות ואז אפשר למצוא את מחירי השייט הנמוכים ביותר. המחירים עולים באופן דרמטי בחודשי הקיץ.

העונה להפלגות לצפון אירופה והים הבלטי קצרה יותר ונמשכת מאפריל עד אוקטובר, כאשר חברות וויקינג והורטיגרוטן מציעים גם הפלגות בינואר עד מרץ.

נהרות אירופה עונת השייט העיקרית של אירופה נמשכת מאפריל עד אוקטובר, אך השיא הוא מאי עד ספטמבר. באביב יש פריחה יפה וההעדפה היא לקחת הפלגה בהולנד וליהנות מפריחת הטוליפים (צבעונים). עם זאת, יש לזכור כי גשמים עזים והצפות של ראשית האביב יכולים לגרום לנהרות לעלות על גדותיהם ולפעמים כתוצאה מכך הם בלתי עבירים.

מצד שני, טמפרטורות הקיץ עלולות לגרום להתייבשות והנהרות הופכים לבלתי עבירים גם כן. השייט מחוץ לעונה פירושו שתוכלו ליהנות מהטירות, הקתדרלות והחנויות ללא המוני מטיילי הקיץ. קווי נהר רבים מציעים גם הפלגות בשוק חג המולד בנובמבר ודצמבר לגרמניה, אוסטריה ומזרח אירופה.

הוואי – העונה המומלצת היא בסוף דצמבר עד אפריל, אך הזמן הטוב ביותר לנסוע הוא בקיץ ובסתיו, כאשר האי מקבל את כמות הגשם הנמוכה ביותר. ספטמבר ואוקטובר הם זמן מצוין לאחר שהאוניות מפסיקות להפליג לכיוון אלסקה. הפלגות להוואי זולות יותר מנובמבר עד פברואר, למעט הפלגות חג. ניתן לצאת לקרוז גם באוגוסט ההוריקנים כמעט ולא משפיעים על האיים, אך הם מתקרבים בספטמבר, ומביאים מזג אוויר חם ולח, למרות היותה העונה היבשה. כמו כן הם יכולים גם לעורר סערות שמובילות לים בלתי יציב.

 

IMG-20190717-WA0071.jpg
IMG-20181201-WA0004.jpg
20190720_175317.jpg

הריביירה המקסיקנית שם אפשרי כל השנה לצאת לקרוז למקסיקו אך התקופה הטובה ביותר לבקר במקסיקו היא בעונה היבשה, נובמבר עד מאי. עם זאת, זהו יעד פופולרי גם בחודשי הקיץ הגשומים יותר. מחירי הקרוז הטובים ביותר הן בסתיו ובתקופת ההוריקנים.

אמריקה הדרומית בתחילת האביב מזג האוויר יבש, מה שהופך את האזור למקום חופשה עבור הצפוניים, ופברואר ומרץ הם חודשי הצפייה בלוויתנים. בחודשים מחוץ לשיא יש פחות המונים אך מזג האוויר יכול להיות גם בלתי צפוי, כאשר הטמפרטורות יורדות נמוכות. בעונת השיא (נובמבר עד מרץ) האקלים מגוון ויכול להשתנות במהירות לרוחות וגשם, ולעיתים קר למדי בנמלים כמו פונטה ארנס ואושואיה. למרות שהמוני דרום אמריקאים בחופשה. ייתכן וכי במהלך חודש דצמבר בין חג ההודיה לבין הקריסמס תמצאו מחירים סבירים לקרוזים באזור זה.

איי גלפאגוס שם האקלים החם והטרופי יחסית אינו משתנה וכל השנה זו עונה. עם זאת, אלו המועדים למחלת ים צריכים להימנע מאוגוסט וספטמבר, כאשר המים יכולים להיות סוערים.

טהיטי / דרום האוקיאנוס השקט עונת השיא של דרום האוקיאנוס השקט (מאי עד אוקטובר) ומתרחשת למעשה בחודשי החורף. מזג האוויר נוח יותר, ויורד גשם בתדירות נמוכה. יש אפשרות מופחתת של ציקלונים טרופיים. עונה זו היא עונת החתונות וחופשות הקיץ בבית הספר, ולכן ההפלגות פופולריות בקרב ירח דבש ומשפחות אירופיות ואמריקאיות בחופשות מורחבות. בנובמבר ועד אפריל זו התקופה הרטובה ביותר בשנה, כאשר הגשם, הטמפרטורות והלחות מתגברים. עם זאת, המחירים נמוכים משמעותית וטמפרטורות המים עדיין מושלמות לשחייה. במרץ ואפריל נוטים לרדת פחות גשמים.

 

bottom of page